Jurkova koča na Lisci

Obveščamo vas, da je Upravni odbor PD Lisca Sevnica sprejel nov hišni red in cenik uporabe Jurkove koče na Lisci, ki bo začel veljati z dnem 1. 6. 2017. Cenik lahko odprete s klikom na spodnjo povezavo.

Prvo kočo je na Lisci zgradil nadučitelj z Razborja že leta 1902. To je bila peta koča v lasti Slovenskega planinskega društva. Požgana je bila v letu pred koncem druge svetovne vojne in že leta 1948 so jo planinci na novo zgradili ter leta 1972 temeljito obnovili. Veliko prenovo je doživela tudi ob svoji 100 letnici, leta 2002. V gostinskem prostoru je 20 sedežev in na skupnih ležiščih 27 ležišč, s skupnim WC in kopalnico. Koča je odprta po dogovoru z gospodarjem Vinkom Govekarjem, tel.: 031 615 669.

Cenik in hišni red Jurkove koče.

Gospodar Jurkove koče: Vinko Govekar

Predsednik PD: Rok Petančič