Hvar

VABILO

Na tridnevni planinski izlet na otok

HVAR

2., 3., 4. junij 2017

Otok Hvar se nahaja na vseh morskih rutah vzhodnega Jadrana in je zaradi svojih naravnih lepot, ugodne klime,zaščitenih zalivov in plodnega zemljišča, znan že od najstarejše zgodovine s svojimi prvimi prebivalci Grki in Iliri.

V petek 2.junija ob 3 uri zjutraj se z avtobusne postaje Sevnica odpeljemo proti Splitu, kjer se ob 11 uri vkrcamo na trajekt za Hvar. Ko prispemo do pristanišča Stari grad se z avtobusom odpeljemo v mesto Hvar. Po ogledu mesta se še povzpnemo do trdnjave Španjola in trdnjave Napoleon. V soboto zjutraj pa vzpon na najvišji vrh Hvara sveti Nikola(628m), s katerega je čudovit razgled po otokih. Popoldan še obisk vinarja in degustacija vina, najbolj je znan Plavac mali.V nedeljo po zajtrku še ogled Etno vasi Humac iz 13. stoletja. Možen bo tudi ogled Grabčeve jame( vstopnina doplačilo)znano po arheoloških najdbah. Dolga je 21m in široka32m, je na 239m nadmorske višine, je pa tudi težko dostopna. Zapeljemo se naprej do pristanišča Sučuraj, od tam pa s trajektom v Makarsko, kjer bomo imeli daljši postanek. Nato pa se odpeljemo proti Sloveniji, kamor prispemo v poznih večernih urah.

STROŠEK IZLETA:135€ (40 oseb), ki vključuje: prevoz z avtobusom, trajektom, zunanje oglede,2x spanje, večerja, zajtrk, degustacija vina,ogled Etno vasi lokalno vodenje, turistična pristojbina, DDV in stroške organizacije.

OPREMA: za morje in sredogorje, vremenu primerno, osebni dokument, dobra volja. Hodimo na lastno odgovornost.

PRIJAVE IN INFORMACIJE: Darinka Avguštin tel.: 041 481 697 in Toni Prah tel.:031 643 338 do zasedbe mest, najkasneje do 30.aprila. Ob prijavi je plačilo 50€, ostalo pa 14 dni pred odhodom.

IZLET ORGANIZIRA: Darinka Avguštin s pomočjo Turizem Prah Toni.

VABLJENI, DA SKUPAJ DOŽIVIMO TA ZANIMIV OTOK!

S planinskimi pozdravi!

matična štev. 5134196