Vabilo

dne 08.09.2018 - sobota

ob 11. uri

pri Planinskem domu na Kalu

Uradni del prireditve bodo s kulturnimi vložki popestrili Rudarska godba Hrastnik, citrarka, recitatorka in harmonikar.

Slavnostna govornica na srečanju bo podpredsednica PZS, ga. Irena MRAK.

PZS je PD Hrastnik že namenila priznanje, ki se bo slavnostno podelilo na sami prireditvi.

S strani MDO bo spregovorila podpredsednica MDO, ga. Marjeta Bricl.

Na srečanje se planinci lahko podate posamično ali organizirano v večjih skupinah. Do Kala je iz Hrastnika speljana asfaltirana cesta, ki pa je od 27. avgusta 2018 zaradi del uradno zaprta. Dogovarjamo se da bi bila na dan srečanja cesta sproščena za promet. Na Kal pa pelje asfaltirana cesta tudi  iz Dola pri Hrastniku, ki pa je zaradi krajših stmejših klancev manj primerna za avtobuse.

Planinsko društvo Hrastnik bo organiziralo voden pohod na Kal iz Hrastnika, s startom iz parkirnega prostora pri Rudniku Hrastnik. Zbor pohodnikov bo ob 8 uri in start pohoda ob 8:15. Hoje do Kala je 2 do 2,5 uri. Zaželjeno je da se večje skupine predhodno najavite.

Dobrodošli!

Prijave zbiramo do vključno 6. 9. na: pdlisca@siol.net ali 041 481 697 (Darinka), kjer dobite tudi dodatne informacije. Glede na število prijav bomo organizirali skupni prevoz.

S planinskimi pozdravi!

matična štev. 5134196