Sevniški planinski maraton

Spoštovani rekreativci, planinci, pohodniki, ljubitelji doživetij v naravi vseh generacij!

Planinsko društvo Lisca Sevnica organizira pohodno-rekreativno prireditev, 6. Sevniški planinski maraton 2020. Izbirate lahko med 5 pohodnimi potmi od 6 do 45 km, ki potekajo pretežno po Sevniški planinski poti, markirani obhodnici po območju občine Sevnica.

Prijave bodo odprte 1. marca 2020!

Sevniški planinski maraton ponuja pestro  pohodnih izzivov za vse starostne skupine. Ponuja izzive vztrajnim pohodnikom, pohodniške užitke, rekreacijo družinam ter športno-kulturno-zabavno preizkušnjo najmlajšim, ki jih spodbujamo k zdravem načinu življenja z gibanjem v naravi. Med pohodi spoznavate številne naravne vrednote in kulturne zanimivosti (cerkve, gradove, običaje…).

Prireditev je rekreativnega značaja, poudarek pa je na gibanju in druženju.

Poti vodijo pretežno po markiranih planinskih poteh po gozdovih, travnikih, grebenih s čudovitimi razgledi, mimo izjemnih kulturnih in naravnih znamenitosti. Posebej zanimivo je območje Lisce (947 m), najbolj priljubljene izletniške točke v Posavju. Na poteh bodo kontrolne točke z okrepčili, kulturnim programom, animacijami za najmlajše … Po prihodu na cilj se boste lahko osvežili na bazenu Sevnica ali pri Športnem domu Sevnica, kjer bo poskrbljeno za hrano in pijačo, in se udeležili številnih športno-animacijskih aktivnosti v popoldanskih urah. Po podelitvi nagrad in priznanj bo kulturno-zabavni program.

Sevniški planinski maraton 2020 bo potekal v soboto, 29. avgusta 2020, s štartom in ciljem na igrišču pri Športnem domu Sevnica, Prvomajska ulica 15a, 8290 Sevnica.

Že nabirate kondicijo? Naj vas beseda "maraton" ne prestraši! Poti so prilagojene za vsakogar! In ne pozabite: pomembno je sodelovati, se razgibati, sprostiti v naravi, narediti nekaj zase in se obenem še zabavati, spoznati nove ljudi, poti, doživetja, zanimivosti!

Vabljeni v Posavje v Sevnico na edinstveni rekreativno-pohodni dogodek za vse generacije!

Več informacij: www.planinskimaraton.si

Sreda, 09.09.2020
TRIJE VRHOVI BALKANA

120 let Češke koče