Članstvo

Spoštovani planinke in planinci, člani/ce PD Lisca Sevnica,

Kako podaljšati članstvo / se včlaniti?

- Osebno v društveni pisarni v Planinskem zavetišču pod Sv. Rokom, Taborniški ulici 14, v Sevnici v času uradnih ur:

•    od 1. 10. do 30. 5. vsak torek od 17. do 18. ure
•    od. 1. 6. do 30. 9. vsak torek od 19. do 20. ure

- preko nakazila na bančni račun društva: SI56 6100 0002 1045 467, članski material vam pošljemo po pošti.

Kot namen plačila vpišite "Članarina 2023 - kategorija, Ime Priimek"
Primer namena plačila: "Članarina 2023- B, Janez Novak"

V primeru enkratnega plačila članarine za več članov hkrati (družine...) v namen vpišite vse člane in kategorije ali pa pošljite obvestilo naši blagajničarki Ani Zidar Prah, ana.prah.zidar@gmail.com, 041 381 796, da bomo imeli vse podatke.

Potrdilo o plačilu članarine in nalepko za tekoče leto vam bomo po plačilu poslali po pošti na vaš naslov, lahko pa ju prevzamete v času uradnih ur.
Vse dodatne informacije o članarini dobite pri naši blagajničarki Ani Zidar Prah.

V kolikor ste plačali članarino za leto 2022, vam zavarovanje in ugodnosti veljajo do vključno 31. 1. 2023, zato vam svetujemo, da članarino za leto 2023 poravnate do konca januarja.

Želimo vam varen korak in obilo užitkov na planinskih poteh!

Višina in vrsta članarin za leto 2023

članarina opis EUR

A

polnoletna oseba: aktivni obiskovalec domačih in tujih gora z večjim obsegom ugodnosti
- kritje stroškov reševanja 25.000 €
- zdravstvena asistenca za tujino 10.000 €
- območje kritja: cel svet, razen Slovenije
A družinska z družinskim popustom * 61,80

polnoletna oseba, z osnovnim obsegom ugodnosti
B družinska z družinskim popustom * 25,80

oseba, starejša od 65 let, z osnovnim obsegom ugodnosti

S+Š

srednješolec ali študent do vključno 26. leta starosti
- tudi za mlade, ki niso zaposleni in so brez lastnih dohodkov
S+Š družinska  z družinskim popustom * 17,00

P+O

predšolski ali osnovnošolski otrok
- nov član brezplačno prejme člansko knjižico (Cici dnevnik oz. Dnevnik 1 oz. Dnevnik 2)
P+O družinska z družinskim popustom * 7,20

IN

oseba s posebnimi potrebami (oseba, ki ji je delno ali v celoti odvzeta poslovna sposobnost oz. je roditeljska pravica podaljšana), z omejenim obsegom ugodnosti;
- zavarovanje ni vključeno, lahko naknadno v skladu z zakonskimi možnostmi

IN  družinska

z družinskim popustom * 7,20

Več o tem na straneh PZS.

Preveri status svojega članstva

- preko aplikacije PZS

* Družinski popust se obračuna vsem družinskim članom, kadar članarino plačajo vsi družinski člani sočasno. Za družinske člane se štejejo, poleg staršev, še mladi do vključno 26. leta, ki niso zaposleni ali so brez lastnih dohodkov, ter osebe, ki jim je odvzeta poslovna sposobnost (IN) in so člani družine. Za družino se šteje mati, oče in otrok ali mati samohranilka ali oče samohranilec z vsaj enim otrokom. Člani B1 niso upravičeni do družinskega popusta. Družinskega popusta se ne more koristiti zgolj za dve odrasli osebi, ne glede na njun pravno-socialni status.

** Invalidski popust lahko koristijo osebe, ki ob plačilu članarine priložijo Evropsko kartico za invalide. Višina popusta je enaka višini družinskega popusta, izbirajo lahko med kategorijami A/i, B/i, S+Š/i in P+O/i. S tem pridobijo enake pravice in ugodnosti, kot člani osnovnih kategorij. Člane invalidskih kategorij A/i, B/i, S+Š/i in P+O/i opozarjamo na posebnosti oz. omejitve članskega zavarovanja. Opredeljene so v splošnih pogojih za nezgodno zavarovanje oseb (01-NEZ-01/08). Invalidski popust se lahko obračuna samo in izključno pri fizičnem plačilu članarine pri društvu ali na sedežu Planinske zveze Slovenije, saj je predložitev Evropske kartice za invalidne obvezna priloga. Invalidski popust se obračuna na podlagi vnosa številke Evropske kartice za invalide v informacijski sistem Naveza.

*** IN članarina je na voljo za društva, ki izvajajo programe za delo z oz. vključujejo v svoje delo osebe s posebnimi potrebami in invalide, ki jim je odvzeta (delno ali v celosti) poslovna sposobnost oz. podaljšana roditeljska pravica. Ta status posamezniki pridobijo z odločbo sodišča. Društva in PZS lahko ob včlanitvi zahtevajo vpogled v odločbo iz katere izhaja odvzeta poslovna sposobnost.

Trajanje članstva in zavarovanje

Članstvo-zavarovanje traja od dneva včlanitve do 31. januarja prihodnjega leta. Zavarovanje začne teči ob polnoči naslednjega dne od dneva poravnane članarine.

Zavarovalne vsote za člane

Člansko zavarovanje je sklenjeno pri zavarovalnici Generali d.d.. Z njo je sklenjena pogodba za nezgodno zavarovasnje članov, zavarovanje stroškov reševanja v tujini s 24-urno asistenco in zdravstveno asistenco za tujino ter zavarovanje zasebne odgovornosti članov PZS.

* Zavarovanje ne velja za domače gore (Slovenija), kjer je reševanje krito iz blagajne javnega zdravstva, razen v primerih hude malomarnosti, kar pa izključuje vsako zavarovanje, tudi zavarovanje za člane PZS.

Opozorilo: zavarovanje v okviru članstva PZS zajema stroške za bolnišnično zdravljenje in vrnitev poškodovanega v domovino v okviru zdravstvene asistence, ki pa velja samo v primeru reševanja ponesrečenca. Morebitni drugi zdravstveni zapleti, ki vas doletijo v tujini in niso povezani z reševanjem v gorah, niso vključeni v člansko zavarovanje.
Podrobnejše informacije o zavarovanju in članstvu so objavljene na spletnih straneh PZS: www.zavarovanja.pzs.si

Članske ugodnosti

- S članstvom pridobite pravico do udeležbe pri društvenih aktivnostih, pri čemer ste zavarovani,
    - deležni ste popusta pri prenočevanju v vseh planinskih postojankah PZS,
    - deležni ste popustov pri nakupu opreme,
    - več o članskih ugodnostih in popustih.