Predstavitev Lisce

Lisca je zagotovo najbolj priljubljena planinska točka v Posavju. Njen vrh je 947 metrov nad morjem, na njem je radarska meteorološka postaja, pod njim pa dve planinski koči – Tončkov dom in Jurkova koča.

Na pobočjih in vrhu Lisce lahko pohodniki in planinci najdejo marsikaj zanimivega, od naravnih lepot, prelepega razgleda do zanimive kulinarične ponudbe. Lisca je zanimiva tudi za jadralne padalce in kolesarje.

Tončkov dom je priljubljena planinska, pohodniška in izletniška postojanka. Lisca slovi po svoji čudoviti legi, saj lahko v lepem vremenu vidimo celo najvišji vrh Slovenije – Triglav, in možnostih oddiha. Poleg tega pa jo brez težav obiščemo v vseh letnih časih.

Dostop je mogoč peš, s kolesom, z osebnim vozilom in z avtobusom iz več različnih smeri, med katerimi sta najbolj znani Krakovo in Breg.

Poleg doma je otroško, košarkarsko in nogometno igrišče, vzletišče za jadralne padalce in zmajarje ter piknik prostori.
V Tončkovem domu je 16 sob ter 45 ležišč. Prenočite lahko v eno, dvo, tri ali štiri posteljnih sobah. V treh gostinskih prostorih je 90 sedežev in točilnica. Pred domom je velika terasa, kjer lahko sprejmejo 80 gostov.

Z veseljem sprejemajo tudi različne zaključene družbe. V stalni gostinski ponudbi ponujajo: kosila, enolončnice, postrvi, vegetarijanske jedi, jedi z žara (oglje - sobota, nedelja v poletnih mesecih), domače koline (v zimskih mesecih), domači štrudelj in domači kruh. Posebnosti kuhinje: gobova juha, domači ajdovi žganci, izvrstne domače pice in največja specialiteta - palačinke, saj jih ponujajo več kot 20 vrst. Prav tako ponujajo izvrstne domače čaje.

Poleg Tončkovega doma stoji Jurkova koča, ki ima skupaj 27 ležišč v dveh skupnih prostorih in dnevni prostor za 25 oseb z možnostjo uporabe kuhinje in zunanjega kamina.

Več o dogajanju in ponudbi na Lisci lahko preberete na spletni strani www.lisca-dom.com.

Video predstavitev Lisce:
Trajnostni razvoje Lisce za zdravo Posavje - https://www.youtube.com/watch?v=iIvJ52DqLbQ

Ponedeljkovci v soteski pekel pri Borovnici

V. Slomnik

Boč ( 978 m )

Boč

Sevnica - Zabukovje - Sevnica

Kapele, Jovsi, Dobrava.

Po zasneženi poti na Srebotnik in Celjsko kočo

Lep zimski dan na Lisci

Pustni torek - pa smo poleg pohoda šli še na pustovanje v Ptuju

Ponedeljkovci z Bojnika v Zagrad