Sevniška planinska pot

(za povečavo klikni na zemljevid)

Sevniška planinska pot - zemljevid in GPX ter KML datoteki

(POZOR: Odprlo se vam bo novo okno s povezavo na spletno stran MaPZS - markirane planinske poti pri Planinski zvezi Slovenije!)

Sevniška planinska pot je bila urejena leta 1974. Namen poti je bolje povezati našo bližnjo okolico. Pot obide skoraj vse grebene na desni in levi strani Save v okolici Sevnice.

Na poti je 14 žigov. Za pot je pripravljen dnevnik, ki ga dobite na sedežu društva. Ob zaključku poti društvo pohodnikom z zbranimi vsemi žigi podeli značko. Za celo pot potrebujemo 30 ur hoje, dolga je 107 km.

Pot lahko prehodimo v 4 etapah:

Sevnica - Šentjanž.......7 ur hoje (23,2 km) - To je tudi 9. izlet Vinka Šeška v sevniško okolico

(Tukaj si lahko snamete zemljevid - vzhodni del poti in zemljevid - zahodni del poti za izpis na domačem tiskalniku.)

Šentjanž - Sevnica.......11 ur hoje (37,6 km) - To je tudi. 10. izlet Vinka Šeška v sevniško okolico

(Tukaj si lahko snamete zemljevid - zahodni del poti in zemljevid - vzhodni del poti - za izpis na domačem tiskalniku.)

Sevnica - Planina pri Sevnici...7 ur hoje (22 km) - To je tudi 11. izlet Vinka Šeška v sevniško okolico

(Tukaj si lahko snamete zemljevid - jugozahodni del poti in zemljevid - severovzhodni del poti - za izpis na domačem tiskalniku.)

Planina pri Sevnici - Loka.....7 ur 30 min hoje (24,6 km) - To je tudi 12. izlet Vinka Šeška v sevniško okolico

(Tukaj si lahko snamete zemljevid - vzhodni del poti in zemljevid - zahodni del poti - za izpis na domačem tiskalniku.)

Poti:
Sevnica – Okič; čas hoje: 1 h 45 min; žig je na Okiču na hiši pesnika Antona Okiškega Umeka; Vrh pri Boštanju 15

Okič – Leskovec; čas hoje: 3 h 30 min; žig je na Leskovcu na vzpetini na križu nad cerkvijo Žalostne Matere Božje

Leskovec – Murnice; čas hoje: 30 min; žig je na Murencah pri spomeniku Janči Mevželj in Milan Majcen

Murnice – Šentjanž; čas hoje: 45 min

Šentjanž – Strašberk; čas hoje: 1 h 45 min; žig je na Strašberku na garaži pri domačiji Gabrijele 48

StraŽberk – Tržišče; čas hoje: 1 h 20 min

Tržišče – Makovec; čas hoje: 40 min; žig je na Malkovcu nasproti spomenika – na stebru nadstreška Malkovec 24

Makovec – Pijana Gora; čas hoje: 1 h 40 min; žig je na Pijani Gori pri 1. zidanici iz smeri Telč; na levi strani ceste

Pijana Gora – Bučka; čas hoje: 1 h 30 min

Bučka – Križe; čas hoje: 1 h; žig je na Križu na hiši pri odcepu proti Studencu – Gorenje Radulje 47

Križe – Sevnica; čas hoje: 2 h 20 min

Sevnica – Šetenje; čas hoje: 45 min; žig je v Šetenju pri kmetiji Jazbec, Drožanje 13

Šetenje – Ajdovski gradec; čas hoje: 1 h 20 min; žig je ob poti na grebenu pod Ajdovskim gradcem

Ajdovski gradec – Zabukovje; čas hoje: 1 h

Zabukovje – Skalica; čas hoje: 1 h 45 min; žig je na Skalici na vrhu vzpetine

Skalica – Planina pri Sevnici; čas hoje: 1 h 45 min

Planina pri Sevnici – Rudenik; čas hoje: 2 h; žig je na Rudeniku ob poti

Rudenik – Ješivc; čas hoje: 1 h 20 min; žig je na Ješivcu ob poti na vrhu vzpetine

Ješivc – Lisca; čas hoje: 45 min; žig je na Lisci pri Tončkovem domu

Lisca – Lovrenc; čas hoje: 1 h 10 min; žig je na Lovrencu pri cerkvi

Lovrenc – Loka; čas hoje: 1 h 20 min

Na poti lahko občudujemo številne zanimive in zaščitene rastline. Na grebenih in vrhovih uživamo v čudovitih razgledih. Na poti skozi gozdove se sproščamo, v gostiščih in prijaznih domačijah smo vedno prijazno sprejeti in se okrepčamo. Ob poti in v njeni bližnji okolici najdemo bogato naravno in kulturno dediščino: gozdove, rastišča azaleje in Clusijevega svišča, Grad Sevnica, arheološki park Ajdovski gradec, cerkve, znamenja, dvorce in obeležja, vinograde ter druge zanimivosti.

Več informacij o Sevniški planinski poti najdete v informativni zloženki, ki ju lahko dobite tudi na sedežu društva, turistične informacije pa lahko dobite na TIPS ter TA Doživljaj Posavje - tel. 07 81 65 462 ali 051 680 287 ali spletni strani www.visit-sevnica.com.