Triglav

20.08.2022 | Peter Požun, 24.08.2022 | Izleti in planinske ture | Novice

Tretji vikend v avgustu so vodniki Planinskega društva Lisca Sevnica tradicionalno organizirali voden vzpon na Triglav. Osem vodnikov in štiriintrideset udeležencev se je z avtobusom v zgodnjih sobotnih urah zapeljalo na Pokljuko, od koder smo se preko Vodnikovega doma na Velem polju prvi dan povzpeli do Triglavskega doma na Kredarici. Po vroči pripeki v zadnjih poletnih tednih se nismo nič pritoževali nad svežim vetrom in rahlem pršenju dežja, ki nas je spremljal del poti. Po prijetnem popoldanskem druženju in počitku v koči smo se naslednje jutro ob času, ko se v hribih dani, odpravili na težko pričakovani vzpon na vrh Triglava. Vsi smo varno prispeli do Aljaževega stolpa, kjer je enajst pohodnikov, ki so se prvič povzpeli na najvišji vrh Slovenije, doživelo slovesni krst "v imenu očaka Triglava, kraljice Škrlatice in kralja Jalovca". Temu se je pridružilo tudi več planincev iz Hrvaške, katerim je predsednik društva PD Lisca Sevnica ugodil in jih prav tako krstil ob prvem vzponu na Triglav. Še isti dan smo se v varnem spremstvu vodnikov vsi skupaj spustili v dolino v dolino Krma, kjer nas je pričakal avtobus. Zadovoljni, da smo premagali vse vzpone in spuste, predvsem pa sebe in svoje zmožnosti, smo se nasmejani in z mislijo na prihodnja gorska doživetja vrnili domov.