Napovednik dogodkov PD Lisca

11.02.2024 | Luka Žveglič, 25.01.2024 | Splošno | Novice

Objavljamo nekaj novih terminov naših akcij.

Opisi in Razpisi so na voljo v zavihku Program dela.

• Otvoritev razstave Vinka Šeška v Ljubljani, 15. 2. 2024

Prevoz iz Sevnice z avtobusom ob 11.00

• Sobotni izlet po ZASAVSKI PLANINSKI POTI

Sobota, 17. 2. 2024

Info in prijave: Darinka Avguštin / 041 481 697 / pdlisca@siol.net

• Znan je termin tradicionalnega izleta na hrvaške otoke:

Tridnevni izlet na Korčulo, 31. 5. 2024 do 2. 6. 2024.

Članstvo

01.01.2022 | Peter Požun, 16.01.2022 | Splošno | Novice

Člani planinskih društev, alpinističnih, športnoplezalnih in ostalih klubov, združenih v Planinsko zvezo Slovenije (člani PZS), sestavljamo aktivno skupnost obiskovalcev in ljubiteljev gora, narave nasploh in z njima povezanimi aktivnostmi. Planinstvo kot način življenja pomeni, da se obnašamo do (gorske) narave in vseh njenih obiskovalcev odgovorno, ne glede na zvrst udejstvovanja kot je planinstvo, gorništvo, alpinizem, turno kolesarstvo in športno plezanje.

Vizija je varnejše (absolutna varnost ne obstaja) obiskovanje gorskega sveta v vseh letnih časih. Kot člani slovenske planinske družine imamo srečo, da društva in klubi, člani Planinske zveze Slovenije, organizirajo številne strokovno vodene aktivnosti. Za to skrbi več kot 2.000 planinskih in turnokolesarskih vodnikov, mentorjev planinskih skupin na šolah in v vrtcih, inštruktorjev alpinizma, športnega plezanja ter planinske vzgoje. Vsi ti v sklopu društev in klubov skrbijo za strokovno in kvalitetno izvajanje vodenih izletov in tur, alpinističnih, športnoplezalnih in planinskih šol ter drugih tečajev oz. usposabljanj.

Z včlanitvijo podprete delovanje planinskih društev, alpinističnih, športnoplezalnih in ostalih klubov, združenih v Planinsko zvezo Slovenije, saj precejšen del namenimo izbranemu društvu.

Člani PZS smo nezgodno zavarovani za opravljanje številnih planinskih in gorniških dejavnosti. Zavarovanje krije tudi stroške reševanja v tujini s 24-urno asistenco in zdravstveno asistenco za tujino ter zavarovanje zasebne odgovornosti članov PZS.

V slovenskih planinskih kočah prenočujemo ugodneje, s 50 % oz. 30 % popustom. Ugodneje bivamo tudi v več kot 1250 kočah partnerskih organizacij v Evropi in Kanadi.

Številni planinski, plezalni in izletniški vodniki, skupaj s planinskimi zemljevidi ter strokovno in leposlovno literaturo, katerih izdajateljica je Planinska založba PZS, so nam cenovno dostopnejši. Najstarejšo še izhajajočo slovensko revijo, Planinski vestnik, pa si lahko za celo leto naročite s kar četrtinskim popustom.

06.02.2020 | Vinko Šeško, 06.02.2020 | Splošno | Novice

Elka Grilc

V torek 26. novembra smo imeli na planinskih uricah zanimiv klepet z Elko Grilc. Elka je že 70 let članica našega društva. Pred 70 leti je bila na Triglavu. Po upokojitvi je ustanovila pohodno skupino, ki je vsak teden napravila izlet v hribe. To je bil začetek, danes pri našem in drugih društvih, priljubljenih dejavnostih starejših planincev. Skupino je vodila preko 20 let, njena ponedeljkova skupina pa je še danes aktivna.

Elka se je udeleževala tudi planinski taborov in tako obiskala veliko gora po Evropi. Dolga leta je bila tajnik MDO Zasavja.

Vinko Šeško

06.02.2020 | Vinko Šeško, 06.02.2020 | Splošno | Novice

Vinko Šeško

Stari Pogorevc ( 1197 m ) in Goli vrh ( 2019 m )